28-30.01.2011, Poznań

32. Olimpiada Gołębi Pocztowych
oraz
premierowa edycja Targów Gołębi Pocztowych
i Akcesoriów za nami.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ

ZOBACZ GALERIĘ FILMOWĄ

32. Olimpiada Gołębi Pocztowych za nami. Do Poznania przyjechali hodowcy z całego świata, a wśród nich kilkudziesięciu oficjalnych delegatów zagranicznych. W targowych pawilonach można było podziwiać najwspanialsze okazy gołębi. Gołębie prezentowane przez uczestników podlegały ocenie w dwóch kategoriach – standard oraz sport. W pierwszej z nich oceniany był wygląd - zbliżony do przyjętego międzynarodowego wzorca gołębia pocztowego, w którym brano pod uwagę: ogólny wygląd, muskulaturę, upierzenie i kościec prezentowanych gołębi. Druga kategoria rozliczała wyniki sportowe gołębi osiągnięte w ustalonych wcześniej rywalizacjach. W tej kategorii wyodrębnione były cztery klasy lotów - krótko- średnio- i długodystansowe oraz maratony, przekraczające 1000 km. W Olimpiadzie wzięło udział prawie 700 najcenniejszych okazów gołębi, z czego aż 470 w kategorii „sport” i 210 w kategorii „standard”. Nagrody dla zwycięzców wręczono podczas sobotniej uroczystej gali.

Organizatorami przedsięwzięcia był Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych, który jako partnera wybrał Międzynarodowe Targi Poznańskie. 

Olimpiadzie towarzyszyły Targi Gołębi Pocztowych i Akcesoriów. Na ekspozycji zaprezentowało się  około 150  wystawców, w tym ponad połowę stanowili goście z zagranicy. Poza Polską na targi przyjechali producenci i hodowcy z Austrii, Belgii, Holandii, Niemiec, Norwegii, Słowacji, Szwajcarii i Włoch. Na powierzchni ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych zobaczyć można było wszystko, co niezbędne w hodowli gołębi pocztowych m.in.: karmę, leki, odżywki, środki czystości, gołębniki, systemy elektroniczne,  środki transportu czy nawet trofea.

pzhgp.jpg

Polski Związek Hodowców Gołębi Pocztowych

 

MTP logo boczne.jpg

Międzynarodowe Targi Poznańskie

    
 Aktualności
Więcej aktualności
 
 
 
 
 
 
alternative baner 1
alternative baner 2
alternative baner 3
alternative baner 4